Powrót Główna

Marcin Prążyński

W Szczecinie mieszkam od urodzenia, czyli od 1983 roku. Jestem perkusistą. Gram w zesple K-BLEAX i grywam z Damianem UKEJE, prowadzę swoją szkołę gry na perkusji i zajmuje się edukacją w tym temacie. Jakie jest moje hobby? To przede wszystkim gra na perkusji i realizuje się w tym w 100 procentach. Nie sposób napisać o wszystkich moich zainteresowaniach bo jest ich bardzo wiele. Od polityki po astronomię, jestem otwarty na wiedzę.

Wychowałem się na starym mieście, bardzo lubię tę okolicę. Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich, czuje się tam jak w domu i znam tam niemal każdy kamień. Teraz mieszkam na dzielnicy Kijewo w sąsiedztwie Puszczy Bukowej, która jest przepięknym i różnorodnym miejscem idealnym na wielogodzinne spacery blisko przyrody. Nie jestem raczej typem przesiadującym w kawiarniach i nie znam ich zbyt wiele. A czym jest dla mnie jest Szczecin? Domem :)

Chciałbym widzieć nasze miasto jako miasto bez długu, z mądrymi władzami, miasto które nie marnotrawi publicznych pieniędzy na absurdy których nie chcę tu wymieniać. Miasto w którym ludzie chcą mieszkać i z którego się nie wyprowadzają. Jeżdżę po Polscę i opinie o Szczecinie są różnę. Ogólnie rzecz ujmując Szczecin uważany jest za miasto niemieckie, no ale nie można wymagać od wszystkich żeby znali historię. Wszędzie daleko więc rzadko ludzie tu zaglądają, a szkoda. No i wiadomo, że Szczecin jest nad morzem :)

Mocnymi stronami Szczecina jest przede wszystkim piękna przyroda, ogromne rozlewiska, nie wykorzystane poniemieckie tunele, które kryją się pod całym miastem. Kapitał ludzki mógł być mocną stroną naszego miasta, niestety bardzo dużo zdolnych ludzi wyemigrowało. Ciężkie pytanie, można to różnie interpretować , szczecin ma wiele mocnych stron i mógłby mieć ich jeszcze więcej.