Powrót Główna

Marcin Galicki

W Szczecinie mieszkam od urodzenia i nie przewiduje tego zmieniać. Jako wielki fan wodnej natury miasta i jego wyjątkowej na skalę Polski zieleni to tu chcę wychowywać dzieci i spełniać się zawodowo.

Moje miasto nierozerwalnie związane jest z większością prowadzonych przeze mnie działań zarówno artystycznych jak i biznesowych. Od zawsze byłem mocno związany z muzyką. Przez ponad 7 lat pracowałem nad organizacją wydarzeń promujących muzykę alternatywną i sporty miejskie w szczecinie - Burn Your Hate. Wydarzenia te mocno rozruszały lokalną scenę muzyczną i sprowadziły do naszego miasta wiele świetnych projektów muzycznych z Polski i Europy.

Byłem wokalistą takich szczecińskich zespołów jak Point i Godsend (z którym m.in wystąpiliśmy na dużej scenie Przystanku Woodstock w 2006 roku) a nadal aktywnie działam w zespole Cruentus, który w 2016 planuje wydać kolejną płytę.

Moją pracą i pasją jest www.wspieram.to, którego jestem pomysłodawcą i właścicielem. Jest to istniejąca od 2013 roku, jedna z największych platform crowdfundingowych w kraju. Wspieram.to, daje możliwość realizacji i rozwoju swoich pasji i pomysłów, które ograniczają finanse, poprzez wsparcie społeczności, która za wsparcie dostaje coś w zamian. Jest to także miejsce w którym wprowadzamy nowe produkty na rynek, czy testujemy startupy przed wejściem inwestycyjnym.

Dzięki społeczności platformy zgromadziliśmy na kreatywne projekty już parę milionów złotych, realizując w skali kraju kilkaset projektów, w tym wiele szczecińskich, takich jak: nowa płyta Chorych, teledysk z udziałem fanów Damiana Ukeje czy klip Curcumy. Dzięki fanom muzyki powstał rownież wyjątkowy na skalę Europy teledysk do muzyki symfonicznej w wykonaniu Baltic Neopolis Orchestra.

W branży biznesów internetowych zawsze zgadują że jesteśmy z Warszawy, zawsze z wielką przyjemnością, wraz z moim równie jak ja zakochanym w Szczecinie zespołem wyprowadzamy ich z błędu. Pracujemy razem nad tym, by nasze miasto kojarzyło się z nowoczesnym i kreatywnym biznesem, który tworzymy. Bardzo cieszy nas wsparcie i wyróżnienia od Miasta (nasi projektodawcy ze Szczecina stali się bohaterami Gali obywatelskiej 2014) i szczecińskich mediów (nagroda za Debiut Roku 2013 od Moje Miasto Szczecin Trendy). Ja sam zostałem numerem 9 na liście najbardziej kreatywnych w biznesie w 2015 wg magazynu BRIEF.

Na co dzień spotkacie mnie w pięknych budynkach Technoparku Pomerania, naszej szczecińskiej „doliny krzemowej”, na spacerze po Puszczy Wkrzańskiej z żoną i synkiem lub relaksującego się na leżaku, na szczecińskich fantastycznych bulwarach, obserwującego znad Odry rozwijające się dynamicznie najlepsze miasto Polski :)