Powrót Główna

Mariny

Port Jachtowy - Marina Dąbie

Nowy „Port Jachtowy - Marina Dąbie” na trasie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego dla obsługi żeglarskiego ruchu turystycznego w oparciu o dostęp do akwenów Jeziora Dąbie, Zalewu Szczecińskiego i Morza Bałtyckiego. W Szczecinie przy miejskiej Plaży zacumuje 226 jednostek. Port ma głębokość min. 3m, dozór i monitoring. Zaplecze tj. Bosmanat, WC, prysznice, kuchnia znajdują się na barce OLEŃKA. Portem zarządza Fundacja SUN&SAIL Platforma widokowa z lunetą obserwacyjną i instalacją edukacyjną zaprasza na eventy nie tylko żeglarskie. G

NorthEast Marina Szczecin

Nowoczesna marina w sercu Szczecina - NorthEast Marina Szczecin N53º25.650' E14º34.200' otwarta w 2015 roku jest położona w samym centrum Szczecina, na dwóch wyspach Łasztowni i Grodzkiej. Z mariny rozciąga się widok na przepiękne Wały Chrobrego. Usytuowanie w centrum miasta nie wyklucza bliskości natury, gdyż zewsząd jest otoczona obszarem Natura 2000. Marina oferuje 49 miejsc rezydenckich i 25 miejsc dla jachtów odwiedzających.

Yacht Klub Polski

Yacht Klub Polski w Szczecinie jest członkiem Związku Yacht Klubów Polski, obejmującego swoją działalnością obszar całej Polski, Europy i świata. Związek kontynuuje tradycje Yacht Klubu Polski, powołanego w Warszawie w 1924 roku na podstawie Dekretu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Bandera, proporzec, godło Yacht Klubu Polskiego w Szczecinie zostały zarejestrowane i ogłoszone w Lloyd’s Register of Yachts oraz Polskim Związku Żeglarskim.

Jacht Klub AZS

Jacht Klub AZS usytuowany jest w południowej części Jeziora Dąbie. Port osłonięty od fali i wiatru, stwarza komfortowe warunki dla postoju jachtów. Na piętrze budynku klubowego znajduje się TAWERNA, a tam wszystko, co jest potrzebne do uzupełnienia kalorii i pragnienia. Na miejscu jest zakład żaglomistrzowski i warsztat szkutniczy. Wyprawa z Klubu do miasta jest bardzo łatwa. Korzystamy z komunikacji miejskiej. Przystanek autobusowy znajduje się niedaleko bramy wjazdowej.